Pics NV heeft weer een succesvol project uitgevoerd. Deze keer bij Brussels Expo.
Het doel was om oude PLC hardware te vervangen door de laatste nieuwe PLC’s van WAGO met HTML5 webpagina’s aan boord, alsook alle water-, gas- en elektriciteitsmeters continu te loggen zodat Bexpo continu kan monitoren hoeveel verbruik er in de verschillende paleizen is. Tevens werd de rapportage geüpdatet zodat manuele rapporten vervangen zouden worden door geautomatiseerde rapporten.
Dit project bestaat uit 4 delen
- Oude plc’s 1 op 1 vervangen door een nieuwe PLC van WAGO.
- Alle water-, gas- en elektriciteitsmeters via M-bus ( wifi of wired), Modbus of pulsen in een database te loggen.
- Bestaand Scada systeem vervangen door “Adroit” + rapportage
- Een eigen interface opzetten voor de klanten van Bexpo zodat deze klanten zelf real time hun verbruik kunnen volgen.
Oude plc’s 1 op 1 vervangen door een nieuwe PLC van WAGO
De oude plc bevatte alle lichtsturingen van de paleizen. Alsook werden alarmen en enkele belangrijke elektriciteitsmetingen gemonitored. Er werden in totaal een 50-tal PLC’s geïnstalleerd.
PICS heeft eerst een grondige analyse gemaakt van de huidige situatie om dan de Wago PLC’s voor te programmeren met enkele functieblokken zodat Bexpo zelf eenvoudig alle mogelijke objecten zou kunnen toevoegen. Alle PLC’s hebben zo dezelfde basissoftware, wat vervanging eenvoudiger maakt.
Bexpo wenste een systeem dat via de HTML pagina’s van de PLC en het bovenliggend Scada systeem “Adroit” zou bestuurd kunnen worden.
Als deze beide zouden falen zijn er in de vervangen stuurkasten voor elke verlichtingssturing een hardwarematige sturing voorzien via schakelaars.
Alle water-, gas- en elektriciteitsmeters via M-bus ( wifi of wired), Modbus of pulsen in een database te loggen.
In totaal 350 elektriciteitsmeters werden vervangen ofwel aangesloten via de PLC. Deze nieuwe meters werden voorzien van een Modbus RS485 protocol.
- 121 watermeters werden uitgerust met Mbus toestellen (wifi of wired). Hier heeft PICS eerst een analyse uitgevoerd om het M-bus WIFI netwerk over de ganse site te laten werken. Wel werd de voorkeur gegeven van een wired Mbus indien dit praktisch haalbaar was.
- 97 gasmeters en watermeters werden uitgerust met Mbus toestellen (wifi of wired).
- Water- en gasmeters die niet konden voorzien worden van M-bus werden vervangen.
Bestaand Scada en rapportage systeem vervangen door “Adroit“
Het Scada systeem van Adroit dat volledig geënt is op Windows, is uitermate geschikt om voorgedefinieerde objecten aan te maken die de uiteindelijke gebruiker dan kan gebruiken om zijn systeem te configureren. Zo werden er standaard objecten aangemaakt voor :
- Elektriciteitsmeters
- Watermeters
- Gasmeters
- Alarmpunten
- Verlichtingspunten
Ook het volledige netwerk wordt bewaakt en gealarmeerd indien bepaalde PLC’s niet meer over TCP/IP bereikbaar zijn.
Voor security is een nieuwe interface met de sturing van alle verlichtingspunten voorzien alsook een alarm opvolgsysteem (alarmen via mail, sms en hoorn).
Een database werd ontwikkeld die de huishouding van de verschillende componenten aanwezig op Bexpo catalogeert. Een technieker moet nu enkel de database onderhouden en moet niet meer ter plaatse gaan zoeken naar merk, type, of …. Een foto van elke meter is eveneens beschikbaar op database en Scada niveau.
De rapportage werd geautomatiseerd zodanig dat Bexpo met een paar eenvoudige clicks kan aangeven welk rapport hij wenst. Dit klinkt eenvoudig, doch werd er ook rekening gehouden met beurzen waarbij sommige delen door verschillende klanten gelijktijdig worden gebruikt. Hier kan Bexpo eenvoudig verdeelsleutels voorzien zodat iedere klant toch enkel zijn verbruik kan kennen.
Een volledige planningdatabase werd aangemaakt om de beurzen te kunnen inplannen rekening houdend met opbouwperiode, actuele klant periode en afbouwwerken. Deze is uitermate flexibel gemaakt omdat BEXPO de verschillende periodes dag per dag kan aanpassen. De rapportagetool houdt hier rekening mee bij de creatie van een beursrapport.
Een eigen interface opzetten voor de klanten van Bexpo zodat de klanten zelf real time hun verbruik kunnen volgen.
Bexpo wilde dat zijn klanten zonder direct in te loggen op het BEXPO netwerk over real time data beschikte van de paleizen die ze huurden. Hiervoor heeft PICS een Cloud oplossing die via een gateway connectie legt met de server die op Bexpo draait. Vervolgens voorziet deze Cloud een operator interface. Het enige dat Bexpo moet doen is een email versturen naar zijn klanten met een link naar deze interface.
Vervolgens kiest de klant zijn beurs en voert het verkregen paswoord van Bexpo in om zijn data in realtime te kunnen bekijken.
Een weerstation is mee voorzien om de actuele weersomstandigheden mee te tonen en te loggen zodat steeds kan achterhaald worden wat de klimatologische omstandigheden waren van een bepaalde beurs.
Zo kan de klant zelf al achterhalen waarom het verbruik dag per dag enorm kan verschillen in België.






Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.